Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bumerang Ödülleri Türkiye’de dağıtılan en prestijli blog ödüllerinden. (Oscar tanımını sevmediğim için Blog Oscarı demeyeceğim :)). 
 

 

Benim katıldığım ikinci ödül töreni bu, tabi katıldığım derken aday olarak değil de “blogger” olarak katıldığım demek istiyorum. Kişisel olarak bir süre ara verdiğim blog/günce yazmaya 2014 yılının ikinci çeyreğinde geri döndüm (sanırım yılın zaman dilimlerini böyle dile getirince daha havalı oluyor). 


Kuruluşunda bulunduğum, ara ara danışmanlığını da yaptığım ve şu anda çığ gibi büyüyen Mutfak ve Tatlar adlı blog da bu yıl “En Sosyal Blog” kategorisinde ilk üçe kalmıştı. Ben de hem onlara destek vermek hem de Bumerang ekibi ve üyeleriyle görüşmek, yeni insanlarla tanışmak ve güncel bilgiler edinmek adına katıldım.

 
Aslında ödül töreni öncesinde gün içindeki etkinliklerle daha da anlamlı hale geliyor Bumerang Ödülleri. Bloggerlar için “İçerik Kraldır/Content is King” sloganına can vermek için “Content Marketing” ve “İyi İçerik” Konferansı haline dönüşen bu günler bloggerlar için çok heyecanlı, dolu dolu geçiyor. Belki biraz da fikir, paylaşım ve gelecek görüşü anlamında ufuk açan buluşmalara dönüşüyor. İtiraf etmek gerekir ki Hürriyet Dünyası bünyesinde (ki bu ismi de o gün ilk kez Aslı Bakan Gökulu‘dan duydum ve beğendim) yer alan ve giderek büyüyen Bumerang ekibi bu işi iyice öğrendi ve her seferinde çıtayı yükseltiyorlar.

Benim için konferansın özeti, Bumerang kurucularından Haymi Behar‘ın sözlerinden çıkardığım sonuç oldu: 
[Aslında her bir blogger “Bağımsız Bireysel İçerik Üreticisi/Dağıtıcısı” ve Fikir Önderi’dir]
Konferans açılışı Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkök ile başladı. Ardından paralel iki salonda İyi İçerik ve Content Marketing etkinlikleri devam etti. Ben işim gereği biraz daha teknik kısımda yer aldığım için Content Marketing bölümünde kalmayı tercih ettim. Diğer salonda da epey eğlenceli bir etkinlik olduğunu sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve iletilerden öğrendim 🙂
 
Konferansı ve etkinliği çok fazla anlatmayacağım (alın size bir klişe daha “Bumerang Ödülleri anlatılmaz yaşanır!” :)) Şaka bir yana blog yazan, yazmayı hedefleyen herkesin bu etkinliklere katılması gerektiğine inanıyorum. Fazla ve güncel bilgiyle bitiriyorsunuz günü, tabi edindiğiniz dostluklar da cabası.
 
Şimdi yaklaşık 70 bin SMS katılımıyla gerçekleşen ve özel jürinin birincileri belirlediği gecenin ödül alanlarını da yazarak sonlandıralım. Katılan ve ödül kazanan tüm blogglerı kutlarım, tabi Bumerang, Boomads ve Hürriyet Dünyası’na teşekkürlerimle!


En Tarz Blog

 

#Bum14 Bumerang Ödülleri 2014 En Tarz Blog Sesliyemek.comEn Sosyal Blog

 

 

#Bum14 Bumerang Ödülleri 2014 En Sosyal Blog biradambirbebek.com
Yapı Kredi Nuvo En İyi Çıkış Yapan Site
Bumerang Ödülleri #Bum14 Yapı Kredi Nuvo En İyi Çıkış Yapan Site http://kesfetsene.com/

En İyi Yerel Site
Bumerang Ödülleri #Bum14 En İyi Yerel Site http://www.burdurweb.com/En Uzman Site
Bumerang Ödülleri #Bum14 En Uzman Site http://oitheblog.com/

En Çalışkan Site
Bumerang Ödülleri #Bum14 En Çalışkan Site http://uzakrota.com/En Çalışkan Blog
Bumerang Ödülleri #Bum14 En Çalışkan Blog http://yoldaolmak.com/Ayrıca bu yıl bir ilk daha gerçekleşti ve Reklam veren ve Ajans Kategorilerinde de ödüller dağıtıldı! 

İşte kazananlar:

En İyi Deneyim Projesi: Loreal & Mec Global 
En İyi Content Seeding Projesi : Samsung ve Vivaki Türkiye 
En İyi Sosyal Medya Pojesi : Kia & Time Digital 
En İyi Entegre Boomads Kullanımı: Unilever Türkiye & Mindshare
Bumerang - Yazarkafe
Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!