Mobil Blogger, Android kullanan cep telefonu ve tabletler için.

Bildiğiniz üzere Blogger üzerinden yayın yapan site sahiplerinin ihtiyacı olan mobil uygulama, Türkiye için Google Play (Android Market) üzerinden yüklenemiyor. Ancak mobil cihazınızda gerekli güvenlik ayarlarını yaptıktan sonra uygulamayı indirip cihazınıza kurabilirsiniz, hem de Türkçe.

  

Yayınlama sırasında mobil cihazınızda bulunan görselleri kullanabileceğiniz gibi, kameranız ile çekeceğiniz bir fotoğrafı da kullanma şansınız var. Ancak internet üzerinden arama yaparak yükleyemediğinizi hatırlatmak isterim. Eğer yayında kullanacağınız görseli internetten almayı düşünüyorsanız, yayınlama öncesinde görseli cihazınıza indirmeniz gerekiyor.Mobil Blogger uygulamasını buradan indirebilirsiniz. (Cihazınızda oluşabilecek, hasar, kayıp vb. olayların sorumluluğu yükleyen kullanıcıya aittir.

Elbette, uygulama mobil olduğu için oldukça basit tasarlanmış durumda, bu nedenle çok fazla ayar seçeneği sunmuyor, ancak yine de acil (anlık yeni yayın girmek veya bir yayını düzenlemek gibi) durumlarda oldukça işe yarıyor.


Bumerang - Yazarkafe
Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!