instagramdaki fotoğraflarınızı saklamak ister misiniz? Son zamanların popüler kişisel fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan instagram’da paylaştığınız fotoğrafları bilgisayarınıza indirip yedekleyebilir, paylaşabilir veya başka amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için bir çok farklı PC uygulaması olsa da içlerinde en kullanışlı ve ücretsiz olan bir tanesini sizler için seçtim: iWesoft firmasına ait Free Instagram Downloader adlı bu programı bilgisayarınıza indirip kuruyorsunuz. 


Eğer görselleri indirmek istediğiniz hesap gizli değilse “Input User Name” bölümüne hesap ismini girip onaylıyorsunuz ve bir süre bekledikten sonra (görsel sayısı ve internet hızınıza göre değişebilir) görsellerin bulunduğu bir liste ekranıyla karşılaşıyorsunuz. Bu ekranda isterseniz görseller arasında seçim yapabiliyorsunuz. Download All seçeneği ile belirteceğiniz bir klasör içerisine seçili olan tüm görselleri indirmeye başlayacaktır (yine internet hızınıza göre bir bekleme gerekecektir, ben 1500 civarı fotoğraf için yaklaşık 5 dk bekledim 5Mbit ADSL hızıyla).

Ayrıca ücretli versiyonunu satın alarak instagram hesabınıza giriş yapabilir ve takip ettiğiniz ama genele kapalı olan hesaplardaki görselleri de indirebilirsiniz. Programın Pro versiyonu $9.95’e satılıyor.

Son bir bilgi, program şimdilik sadece görselleri indiriyor, videoları indirmiyor maalesef.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!