3 gündür düşünüyorum “şehitlere ne hesap vereceğiz?” diye ve üşüyorum! O gece onlar da üşümüşler miydi? Bedenlerine giren kurşun yakmış mıydı? Şehadet anlarında üşümeleri geçmiş miydi? 


“Hesabını sen ya da ben mi vereceğiz ki, düşünme!” diyenler olacaktır elbet. Şöyle bir düşünelim;
Yıllardır gözümüzün önünde oynanan her şeye sessiz kalmadık mı?
Bize dokunmayan yılan bin yaşasın demedik mi?
Bizim ailemizden şehit düşmediği sürece yalandan ağlamadık mı?
Gözümüzün içine baka baka bize yalan söyleyen, basiretsiz, paragöz, kukla siyasetçileri bizler seçmedik mi?
Kürt halkına eziyet edilirken sessiz kalmadık mı?
Aşiret ve Ağalık düzeni içerisinde hem kendi halkını ezip hem de yasa dışı ticaretle PKK’yı besleyenleri baştacı etmedik mi?
Şöyle bir düşünelim tekrardan, PKK nereden ve nasıl para kazanıyor, bu paralarla neler yapıyor diye.
Örgütün genel olarak bilinen para kaynakları:
1. Kaçakçılık: Ülkeye kaçak yollarla giren Tütün, Alkol, Sigara, Çay, Akaryakıt, Elektronik Eşya, Taklit Ürünler!
2. Yasa Dışı Yayıncılık: Korsan Müzik, Film, Program, Kitap basım, dağıtım işleri!
3. İnsan Kaçakçılığı: Asya ve Ortadoğu ülkelerinden gelen mültecilerin Türk sınırından girmesinin sağlanması!
4. Küçük ve Orta çaplı hırsızlık, kapkaç, dilencilik ve sokak satıcısı çocuklar!
5. Orta ve Büyük çaplı suç şebekeleri: Geçmişte bir çok farklı ailenin yönettiği mafya benzeri yapılanmaya sahip suç örgütleri, artık en büyük silahlı suç örgütüne dönüşen PKK ve uzantıları tarafından sindirilmiş ve yerlerine kendi adamları geçmiştir.
6. Kadın Ticareti! 
7. Uyuşturucu: Her türlü uyuşturucu madde ticareti!
8. Silah ticareti!
9. Y.Dışında çalışan Türklerden tehdit veya kandırma yoluyla toplanan para!
10. Bazı yerel belediyelerin söz konusu örgütle bağlantılı şirket, dernek ve vakıflara, ihale(!) yoluyla kaynak aktarması!
Liste uzayıp gidiyor, bir çok eklenti ve düzeltmeyi de kendi bilgi ve duyumlarınızla yapabilirsiniz zaten.
Şimdi bu yapı içerisinde hepimiz bir şekilde bu düzene uyum sağlamış ve çarkın dönmesinde farkında olmadan katkıda bulunuyoruz. Diğer maddelerin hiç birisiyle yolunuz kesişmiyor olabilir, ama özellikle 1. ve 2. maddelere dikkat edelim. İşporta tezgahından veya tezgah altı tabir ettiğimiz aldığınız bir çok ürünün (kaçak sigara, alkol, çay, korsan kitap vb) geliri bu örgüte bağlı birimler tarafından toparlanıyor.
Bizler farkında değiliz ama piyasada isim yapmış bir çok seyahat firması (otobüs, tur ve dolmuş tekneleri) kaçak akaryakıt kullanıyor. Bu bilgiyi maliye ve emniyete bağlı kaçakçılıkla mücadele şubesinden doğrulatabilirsiniz.  
Şimdi şöyle düşünün, ülkede her fırsatta sigara, alkol ve akaryakıta zam ve vergi yükü bindiriliyor. Bu gerçekleştikçe yasa dışı ticaret körükleniyor. Ben de bu vb ürünlerden kullanılırken yüksek vergi alınmasına karşı değilim, ama bu vergiyi alırken yasa dışı ticareti engellemek ve bununla mücadele etmek gerekiyor. Aksi durumda kaçak olarak aldığınız her bir sigara, bir kurşun olarak geri geliyor ve bir kardeşimizi şehit ediyor!
Yine Dünyadaki ve Türkiyedeki büyük yayınevleri ve müzik yapımcıları, dağıtımcı şirketler yüksek karlarından feragat etmedikleri için korsan sorunu yaşanıyor. Oysa kitap ve albümün en büyük maliyeti, basım, dağıtım ve depolamadan kaynaklanır. Bunun çözümü de bu ürünlerin bilişim ortamında satılmasıdır. Çözümü uzun uzadıya anlatmayacağım, isteyen olursa sorar, yanıtını da alır.
Benim derdim PKK örgütünün ekonomik gelirini nerden kazandığını anlatabilmek. Malum söz konusu örgüt bu parayla dünyadaki bir çok silah şirketinin ve aracı tüccarların iştahını kabartmaktadır. Şerefsiz Apo’nun daha önceki sorgulamaları sırasında verdiği ifadelerinden de anlaşılacağı üzere bir çok ülke yasal ve yasal olmayan yollardan örgüte her türlü desteği sağlamıştır ve halen de sağlamaktadır.  
Siz siz olun en azından kendi çapınızda bu çarkın dışında kalmaya, yasa dışı ürünlere bulaşmamaya çalışın. Devletimizden tek beklediğimiz hepimizin cebinden çıkıp giden bu para kaynaklarını kurutmasıdır. Aksi durumda bu akan kan hiç durmadan sürecektir, çünkü bildiğimiz üzere PKK’nın gerçek amacı ezilen, hor görülen Kürtleri savunmak falan değildir!
Devletimiz söz konusu örgütün para kaynağını kesip bir yandan da gerekli anayasal düzenlemeleri yaparsa zaten ülkesini seven Kürt halkı, Türklerle barışacaktır!
Sevgilerimle. 21 Ekim 2011
Not: Eksik, hatalı veya düzeltmeye tabi olacak bilgilerim varsa, lütfen paylaşın düzeltelim.
Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!