Evlilik Öncesi Hazırlıklar – II

Gelinlik ve Damatlık Seçiminde nelere dikkat edilmeli?:
Evet kızlar şimdi sıra hazırlıkların en güzeline geldi, yani Gelinlik ve Damatlık seçimine. Eğer yeterli zamanınız varsa istediğiniz gelinliğini diktirebilir ve bu en özel gününüzde sizin için en güzel halinizle görüntülenebilirsiniz. Eğer sözümüzü dinleyip önceden diyete başlamışsanız gelinlik provalarınız çok daha keyifli geçecektir. Gelinlik için en az 3-6 ay önce araştırmalar yapmanız, olası tüm aksilikleri bertaraf edecektir.Seçtiğinizi Gelinlik modeline, duvağınıza ve tabi ki yüz hatlarınıza en uygun saç modelini seçmeye başlayın. Gerekirse kuaförünüzü gelinlik için gittiğiniz son provalarınıza çağırın, böylece istediğiniz saç modelini seçebilirsiniz.

Gelinliği, duvağınızı ve ayakkabılarınızı seçerken sadece görüntüye değil, rahatlığa da önem vermeye çalışın. Sonuçta koca bir gün ve belki gece o giysiler içerisinde olacaksınız. Yanınızda mutlaka rahat bir ayakkabı ve terlik bulundurun, sonuçta bekleme odalarında ve araç içerisinde ayakkabılarınızı çıkarıp rahatlama ihtiyacı hissedebilirsiniz. 
Damatlık için de aynı şeyleri söyleyebiliriz, Damat beyimiz de sizin gibi erken zamanda seçimini yaparsa çok daha iyi olacaktır. Hatta damatlığı birlikte seçebilirsiniz. Damadın seçeceği takımın genel görüntüsünün ve renk seçiminin gelinliğinize uygun olmasına özen göstermelisiniz.
Damatla aranızda boy farkı damat lehine fazlaysa, damada dikey çizgili bir takım seçmeyin ve mümkün mertebe topuksuz bir ayakkabı tercih etmesini sağlayın.
Düğünde takacağımız mücevherat ve aksesuarları önceden belirleyin, gelinlik provasına giderken yanınızda götürün, deneyin.
Evlilik Öncesi Hazırlıklar – III
Mekan, İkram ve Müzik seçimleri:
Bütçenize göre, evleneceğiniz mekanı önceden seçin, gidip pazarlığınızı ve anlaşmanızı yapın. Davetin başlangıç, bitiş ve servis saatlerini belirleyin, ikram edilecekleri tek tek yazın, oturma planını hazırlayın, dans için ayrılacak pist büyüklüğünü belirleyin.
İkram edilecek yiyecek içeceklerin hazırlanması ve servisi için bir yiyecek/catering servisi ile anlaşabilirsiniz. İkramların mevsime göre seçilmesine özen gösteriniz. Ayrıca unutmayın kızlar; insanlar oraya sizinle birlikte eğlenmeye geliyorlar, onların karınlarını doyurmak zorunda değilsiniz, sadece doğru menüyle doğru zamanda servis yapılmasını sağlayın yeter.
Düğünde canlı müzik olacaksa müzik grubuyla önceden görüşüp, repertuvarları üzerine konuşun. Eğer müziği siz seçecekseniz, müziklerin sıralamasını planlayın ve listeyi mekanın müzik sorumlusuna önceden teslim edin. Mümkünse ses sistemini kontrol edin ve davetlilerin rahatsız olmayacağı bir ses seviyesi belirleyin.
Piste ilk gelişinizde çalınacak müziği, ilk dansınızı yapacağınız müziği, pasta kesimi sırasında çalınacak müziği tek tek belirleyin ve salon görevlilerine müziklerin çalınacağı zamanlamayı iyice anlatın.
Eğer ilk dansınızın gerçekten çok özel olmasını istiyorsanız, dans eğitimi alabilirsiniz. 3-4 ders içerisinde tek bir dans için en güzel figürleri öğrenebilir ve kendi seçtiğiniz müzikle uyumlu dans edebilirsiniz.
Düğün Dansı diye bir dans türü olmadığından, genelde Tango, Slow ve Vals tercih edilir. Ancak özel olarak istedikleri dansın eğitimini alabilirler (Tango, Vals, Slow, Rumba, Twist, Rock’n Roll, Slow Rock gibi).
Düğün sırasında seçebileceğiniz özel müziklerden örnekleri yazımızın devamı olan sayfalarda bulabilirsiniz.

Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!