Evlilik Öncesi Hazırlıklar – VII
Video ve Fotoğraf Çekimleri:
Düğün günleri herkes için özeldir ve anılardaki en güzel yerlerde yer alır. Bu günleri görüntülemekiçin profesyonellerle çalışmak sizin işlerinizi kolaylaştıracak ve olası sorunlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.
Artık günümüzde Düğünler birer belgesel gibi fotoğraflanıyor. Düğün günü gelinin ve damadın sabahın erkek saatlerinde başlayan macerası kare kare görüntüleniyor ve anılardaki yerini alıyor. Bunun için en az iki kişilik bir fotoğrafçı ekibiyleanlaşmakta fayda var. Birisi tüm gün gelini izlerken, diğeri de damadın tüm hazırlıklarını görüntülüyor.
Stüdyo yerine bir çok çift açık alan veya özel mekanlarda çekilmiş, kurgu ve özel sahneler içeren daha doğal ve özel fotoğrafları tercih ediyor. Bu nedenle fotoğrafçınızla çekim gününden daha önce mutlaka bir araya gelmeli ve neler istediğinizi anlatmalı, onların sizlere sunacağı seçenekleri gözden geçirmelisiniz. Ayrıca çekim yapılacak mekanda izin almak gerekiyorsa bunun önceden ayarlanması ve son ana bırakılmaması gerekir.
Dış mekanda yapılacak çekimlerde hava durumu gözetilmeli ve ona göre hareket edilmeli.
Çekimler sırasında çifte yardım edecek arkadaşları mutlaka yanlarında olmalı, gerektiğinde onlar da karelerde yerlerini almalı.
Özel çekimler genellikle Nikah-Düğün salonuna kadar sürer, bu tip mekanların kendilerine ait fotoğrafçıları olduğu için genellikle dışarıdan fotoğrafçıların çekim yapılmasına izin verilmez. Ancak mekan sahipleriyle ayrı bir anlaşma yapılabilir, bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır.
Ayrıca video çekimleri için de özel bir kişi görevlendirilmesi ve her anın kayıt altına alınması gelecekte sizin hatıralarla baş başa kalmanızı ve o güzel günü tekrar anmanızı sağlar. Bu nedenle video çekimini de profesyonel birilerine yaptırmanız daha mantıklıdır. Bu kişiler, hem iyi bakış açılarıyla kaliteli bir çekim yapar ve sonrasında da videodaki gereksiz görüntüleri kesebilir, hem de gerekli efekt uygulamalarıyla videoyu daha iyi izlenebilir hale dönüştürürler.
Ayrıca salon çekimlerinde fotoğrafçının yanına aile büyüklerini tanıyan birini görevlendirmeniz, yakın akrabalarınızla çekilecek fotoğraflara daha çok özen gösterilmesini sağlayacaktır. Düğün sırasında anne-babanın ellerini öpen veya onları kucaklayan gelin ve damadın fotoğrafları güzel bir anı olacaktır. Unutmayın İpek Yolu olarak sizlere profesyonel fotoğraf çekimi hizmeti de sunmaktayız.
Evlilik Hazırlıkları Ek Bölüm
Düğün için Müzik önerileri:
Sevgili kızlar, bu sizin en güzel ve en mutlu olacağınız günlerden birisi, bu nedenle en iyi istemek hakkınız. O halde her anını özenle planladığınız düğünün en özel anlarında çalınacak şarkıları, müzikleri seçmek sizin hakkınız. Biz size sadece birkaç küçük öneride bulunacağız, gerisi size kalmış.
Öncelikle çiftlerin kendi aralarında seçtikleri uygun bir parça varsa ona göre hazırlık yapılabilir. Eğer böyle bir dans şarkısı yoksa Tango, Vals ve Slow Dans türlerine ait şarkılar, müzikler seçilebilir.
Dans için piste girişten, dans bitip pisten çıkışa kadar ki tüm aşamalar önceden prova edilmelidir.
Ortalama 4-5 özel ders saati içerisinde kendinize en uygun dansı seçip öğrenebilirsiniz.
Dansa giriş için genellikle Felix Mendelssohn’un Wedding March (Düğün Marşı) seçilir.

Bunun dışında da sizlerin seçeceğiniz özel müziklerle piste giriş yapıp
düğün dansınıza başlayabilirsiniz.
İlk Dans İçin Müzik Önerileri:
Müzikleri Youtube.com üzerinden izlemek için üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Butterfly Kisses – Bob Carlisle

Can you feel the love tonight – Elton John

Pasta Kesilirken Müzik Önerileri:
Gecenin Devamı İçin Müzik Önerileri:
Düğün sırasında eğer yöresel bir ağırlık söz konusu değilse, her telden yöresel şarkılar, türküler seçilebilir. İnsanlara yemek servisi yapılırken oyun havası veya hareketli şarkılar çalmak pek uygun olmayacağı gibi, tam eğlence sırasında birden bire yavaş bir parçaya geçmek de doğru olmaz.
Gecenin başlarında hafif hafif devam eden müziğin hızı ve ritmi daha sonralara doğru arttırılabilir, gerek oyun havaları, çiftetelli, misket, horon, halay gibi yöresel müzikler çalınabileceği gibi, günümüzün Türk Pop şarkıları da mutluluğunuza eşlik edebilir.
Genel olarak Tarkan, Demet Akalın, Serdar Ortaç, Hande Yener, Özgün, Gökhan Tepe, Sıla, Kenan Doğulu, Bengü gibi şarkıcıların hem slow hem de hareketleri parçaları eğlencenizi pekiştirecektir.
Müziklere danslarıyla eşlik edebilecek misafirleriniz varsa, isteğe bağlı olarak aralarda tango, salsa, çaça, rumba gibi Latin Dans müzikleri de çalınabilir.

Düğün Hazırlıkları yazımızın birinci bölümünü okumak için tıklayınız…

Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!