Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları Öğrenci Kabul Sınavı Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Tekrar Düzenleniyor
Darüşşafaka Sınavı için sayfamıza gelen ziyaretçilerimize önemli hatırlatma!

2015 yılı sınav takvimi henüz yeni belirlenmiş olup, yazının en altında görebilirsiniz, teşekkürler.

Darüşşafaka Cemiyeti adını duymayan yoktur sanırım. Muhtemelen 1863 yılında kurulmuş cemiyetin okullarını, ihtiyaç sahibi bağışçılarına bakım hizmeti sundukları yaşam birimlerini ve basketbol takımını bir şekilde duymuşsunuzdur. Ben kendileriyle bir kaç yıl önce işim nedeniyle yakından tanıştım. Bilişim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İstanbul Maslak bölgesindeki Genel Müdürlük binasına gittiğimde oradaki muhteşem okulu ve gülen yüzlü, mutlu çocukları gördüm. Öyle ki “keşke kızım da burada okuyabilseydi” diye düşündüğüm oldu. 

Ebette bu okullarda okumak her çocuğa nasip olmuyor, çünkü okula kayıt olabilmek için bazı şartlar gerekiyor. Anne veya babası hayatta olmayan ve maddi imkansızlıklar içinde yaşayan çocuklarımız 4. sınıfa geldiklerinde her yıl düzenlenen sınava giriyorlar. Bu sınavı kazanan çocuklar 5. sınıftan üniversiteye kadar “kolej eğitimi” alıyorlar. Yani bugünün şartlarında, insanların yıllık onbinlerce lira ödeyerek kayıt yaptırdığı özel okullar kadar kaliteli bir eğitim veriliyor.


Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları Öğrenci Kabul Sınavı Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Tekrar Düzenleniyor


Çok fazla konuşmaya gerek yok aslında. Darüşşafaka’nın yer yıl düzenlediği sınav bu yıl 31 Mayıs 2015, Pazar, saat 10:00’da gerçekleştirilecek. Sınava başvuru için son kayıt tarihi ise 27 Mayıs 2015 Çarşamba. Sizin çocuğunuz bu şartlara uyuyor ise siz de katılım için gerekli işlemleri gerçekleştirin veya çevrenizde bu şartlara uyan çocuklar varsa lütfen onları ve velilerini bu sınavdan haberdar edin.

Sınavla ilgili ayrıntılı bilgi için Darüşşafaka’nın internet sitesine göz atabilirsiniz. Ayrıca cemiyetin aşağıda belirttiğimiz sosyal medya hesaplarıyla da iletişim kurabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfayı paylaşarak daha çok kişinin haberdar olmasını ve çocuklarımızın bu imkanlardan faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca gerek banka hesabından, gerekse SMS ile bağış yaparak okuyan çocuklarımıza destek olma imkanınız bulunuyor. Bağış için yine doğrudan cemiyetin internet sitesinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.Cemiyet İnternet Sitesi: www.darussafaka.org

Eğitim Kurumları İnternet Sitesi: www.darussafaka.k12.tr

Twitter: @Darussafaka

Facebook: facebook.com/darussafaka


2015 SINAV BİLGİLERİ

Kayıt Başlangıç Tarihi     : 05 Ocak 2015, Pazartesi
Kayıt Bitim Tarihi             : 27 Mayıs 2015, Çarşamba
Sınav Günü                     : 31 Mayıs 2015, Pazar
Sınav Saati                      : 10.00

Hatırlatma: Adayların saat 09.00’da sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.


Bumerang - Yazarkafe
Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!