Evet, oyumu HDP’ye vermiyorum. Peki ama neden, hele bir sor?


Bir kere en başta diyeyim, HDP ile renklerimiz uyuşmuyor, asla da uyuşmayacak.


Evet, ana dilde eğitimi destekliyorum, ama devletin resmi dilinin halen Türkçe olarak kalmasını istiyorum.

Evet, yerel yönetimlerde özgürlükten yanayım, tüm yerel yönetimlerin halka hizmet ederken merkezi yönetimden bağımsız karar alabilme özgürlüğünü savunuyorum, ama bir eyalet sistemi ya da benzeri özerklikten yana değilim.

Evet, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abhaz, Muhacir, Göçmen, Ermeni, Rum, Yahudi, Çingene, Suriyeli ayrımı yapılmasına karşıyım, ama Kürt milliyetçiliğini desteklemiyorum (çok mu klişe oldu).

Evet, insanların yaşadıkları bölgede yoksulluğa mahkum edilmesini istemiyorum, ama bu yoksulluğun ana nedeni olan ve yine aşiret, ağalık vb. sisteminin temeli olan feodal yapının ezdiği kürt kökenli vatandaşlar tarafından desteklenerek mecliste palazlanmaya devam etmesini ve halen toprak reformunun görmezden gelinerek feodal yapının bölgeye hakim kalmasını istemiyorum.

Evet, bölgedeki halkımın temel ihtiyaçlarının en azından bir süre için (gerekli yatırımlar yapılana kadar) devlet tarafından desteklenmesini istiyorum, ama o bölgedeki halkın kendine hak görüp benim hakkımı gasp ederek yaşamasını istemiyorum.

Evet, bölge ekonomisiyle birlikte halkımın kalkınmasını istiyorum, ama artık halkımın insan, silah, sigara, uyuşturucu, yakıt kaçakçılığı yaparak ülkemde yasa dışı işler döndürülmesine, kara para dolaştırmasına, silahlı örgütlere maddi destek sağlamasını istemiyorum.

Evet, insanların dili, dini, mezhebi, ırkı yüzünden aşağılanmasına karşıyım, ama kendi ırkını özgürleştirmek adına benim askerimi, doktorumu, mühendisimi, öğretmenimi, hemşiremi, işçimi, hatta köylümü öldürmesini istemiyorum.

Evet, terörün bitmesini ve halkımızın geleceğe korkmadan, umutla bakabilmesini istiyorum, ama PKK ile organik bağlarına vurgu yapılarak “bizi seçmezseniz terör geri gelir” denilerek aba altından sopa hatta silah gösterilmesini istemiyorum.

Hani en başta demiştim ya HDP ile renklerimiz uyuşmuyor diye, işte tüm özgürlük söylemlerine rağmen HDP’nin elinden halen damlayan kan rengiyle benim rengim uyuşmuyor, o yüzden kim kusura bakacaksa baksın ama benim oyum HDP’ye değil!
 
Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!