Dünya turnesine çıkan Beauty & The Beast - Güzel ve Çirkin Müzikali ilk olarak İstanbul, Zorlu Center PSM'de!
“Beauty & The Beast” Müzikalinden bir sahne

Reklamları gördüğümde çok sevindiğimi itiraf etmeliyim. Disney ile Broadway’in ödüllü Beauty & The Beast Müzikali 20. yılı onuruna özel bir turneye çıkıyor ve ilk durakları Zorlu Center PSM – İstanbul olacak. Internete biraz bakındığımda, yıllardır Broadway’de en uzun süreli ve en çok hasılat yapan gösterilerden birisi olan müzikal, orijinal yaratıcı ekibin yeniden bir araya gelmesiyle bu turneye hazırlanmış. Ekip, 8-26 Ekim 2014 tarihleri arasında İstanbul’da turnenin ilk gösterimlerine çıkacak.

Ben de ailemle birlikte bu müzikali izlemeyi istediğim için gösteri hakkında küçük bir araştırma yapmaya karar verdim. Bu araştırma sonucunda az önce de söylediğim gibi Broadway’deki gösterinin orijinal yaratıcı ekibi yeniden bir araya geldiğini öğrendim. Peki, bu ne demek, aslında çok şey anlamına geliyor ama özellikle şunlardan söz etmek yerinde olur; yönetmen Rob Roth, koreograf Matt West ve Tony Award (Tony Ödülü) sahibi kostüm tasarımcısı Ann Hould-Ward, ışık tasarımcısı Natasha Katz, sahne tasarımcısı Stanley A. Meyer, ses tasarımcısı John Petrafesa Jr. ve müzik süpervizörlüğünde ise Michael Kosarin. Yani en ince ayrıntısına kadar gerçek anlamda Broadway kalitesinde bir gösteri izleyeceğimizin garantisi.

 
Dünya turnesine çıkan Beauty & The Beast - Güzel ve Çirkin Müzikali ilk olarak İstanbul, Zorlu Center PSM'de!

Müzikler ise yine harika bir ekipten, Küçük Deniz Kızı, Aladdin ve Karmakarışık’ın bestecisi Alan Menken burada da yer alıyor ve müziğe imzasını atıyor. Sözler yine Küçük Deniz Kızı ve Alladdin’in söz yazarı olan Howard Ashman ile Aslan Kral ile Jesus Christ Superstar’ın söz yazarı Tim Rice’tan. Müzikalin senaryosu ise Aslan Kral, Alice Harikalar Diyarında ve Malefiz filmlerinin senaristi Linda Woolverton’a ait.

Aslında Beauty & The Beast ya da Türkiye’de bilinen adıyla Güzel ve Çirkin müzikalindeki hikâyeyi neredeyse herkes biliyor, ama kısaca hatırlatmak gerekebilir. Düşmanları tarafından lanetlenen genç prens Beast ile taşrada yaşayan güzeller güzeli Belle’in hikâyesi anlatılıyor müzikalde. Büyüden kurtulmak ve yeniden bir prens olabilmek için kalbini aşka açmayı ve sevebilmeyi öğrenmesi gerekiyor Beast’in. Elbette ona bu aşkı yaşatacak olan ise dillere destan güzelliğiyle Belle. İşte bu hikâye; muhteşem oyunculuk, göz alıcı kostümler, harika danslar ve müziklerle birleşince, inanılmaz güzellikte görsel bir şölen çıkıyor ortaya.

Dünya turnesine çıkan Beauty & The Beast - Güzel ve Çirkin Müzikali ilk olarak İstanbul, Zorlu Center PSM'de!Dünya turnesine çıkan Beauty & The Beast - Güzel ve Çirkin Müzikali ilk olarak İstanbul, Zorlu Center PSM'de!
 

Müzikalin 12’den fazla ülkeyi gezeceği bu özel dünya turnesinde ilk olarak İstanbul’a gelmesi de ayrıca güzel. Ekibin performansını oldukça merak ediyorum, siz de benim gibi merak ediyorsanız ve izlemek için sabırsızlanıyorsanız Beauty & The Beast müzikaline bilet almak için burayı tıklayabilirsiniz.

©Photos by Johan Markus

Bumerang - Yazarkafe
Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!