Bir iki haftadır yeni bir tablet arayışı içerisindeydim, çünkü kızımın yaklaşık 2 yıldır kullandığı tablet düşüp kırılmıştı. Piyasada birçok farklı marka ve model tablet var, ancak içlerinden istediğim gibi bir şeyi bulmakta ve seçmekte cidden zorlanıyordum. Ekranı büyük olanın işlemci hızı düşüktü, işlemci hızı iyi olanın işletim sistemi eskiydi, işletim sistemi yeni olanın kapasitesi yetersizdi derken sonunda aradığım tableti Vestel’de buldum: Vestel V TAB 9.7” PRO.
V TAB 9.7” PRO sadece 7.9 mm yani incecik ve 580 gr ile tüy kadar hafif. Tablette yüklü gelen Android 4.4 KitKat işletim sistemi daha az yer kaplıyor ve hem daha hızlı hem de daha performanslı çalışmasını sağlıyor. Dört çekirdekli Arm İşlemcisi sayesinde oldukça hızlı bir ürün. Parlamaları engelleyen IPS ekran ve HD görüntü kalitesi ise film izlerken ve oyun oynarken epey işe yaracak gibi (bu özelliği kızıma söylemesem de olur sanırım). Şık tasarım cazip olsa da beni en çok darbelere dayanıklı metal arka kabin cezbetti diyebilirim (ne de olsa bir önceki tabletimizi düşürerek kırmıştık).
Aslında özelliklerine şöyle bir göz atınca V TAB 9.7” PRO’yu kendime alıp, benim eski tabletimi kızıma vermeyi bile düşündüm. Çünkü işim gereği daha hızlı, daha yeni bir modele ihtiyacım var (herkesin ihtiyacı olduğu gibi), ama bunu kızıma nasıl açıklarım bilemiyorum. 🙂
Şaka bir yana Vestel V TAB 9.7” PRO’nun bunca özelliğine rağmen 429 TL’lik fiyatı da satın alma kararımda etkili olduğunu söylemeliyim. Teknik Özelliklere de şöyle bir göz atarsak verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu siz de göreceksiniz.

Vestel  V TAB 9.7” PRO Teknik Özellikler
9.7” 16:9 Ekran
1.2 Ghz Dört Çekirdekli Arm Cortex A31s İşlemci
Android 4.4 KitKat İşletim Sistemi
Geniş Görüş Açısı Sağlayan IPS Ekran
1024×768 Çözünürlük
1 GB RAM
16 GB Dahili Hafıza
0.3 MP Ön Kamera
5 MP Arka Kamera
5 parmak Kapasitif Multi-touch
2×0.5W Stereo Hoparlör
Micro USB Kulaklık Girişleri
Wi-Fi 802.11 b/g/n
5000 mAh Batarya
580 gr
240x169x7.9 mm

Ayrıca bilişim sektöründe çalışan ve teknolojiyi yakından takip eden birisi olarak Vestel’in “Google Play Sertifikası alma hakkı kazanan ilk Türk Firması” olmasına da sevindiğimi belirtmek isterim.

Bumerang - Yazarkafe
Bu İçeriği Beğendiysen Arkadaşlarınla da Paylaşır mısın Lütfen!